  • 2616/12-BK-1000
2616/12-BK-1000
advertisement
Manufacturer No:
2616/12-BK-1000
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-2616/12-BK-1000
Package:
Datasheet:
2616/12-BK-1000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2616/12-BK-1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Insulation Material
    Rubber
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Silicone Rubber
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Wire Gauge
    12 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    12 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    65/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.156 (3.96mm)
  • Insulation Diameter
    3.9624 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.031 0.80mm