  • 2615/18-WH-1000
2615/18-WH-1000
advertisement
Manufacturer No:
2615/18-WH-1000
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-2615/18-WH-1000
Package:
Datasheet:
2615/18-WH-1000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2615/18-WH-1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Insulation Material
    Rubber
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Silicone Rubber
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    41/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.078 (1.98mm)
  • Insulation Diameter
    1.9812 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm