  • 25ZLH390MEFCTA8X16
25ZLH390MEFCTA8X16
advertisement
Manufacturer No:
25ZLH390MEFCTA8X16
HK JDW NO:
683-25ZLH390MEFCTA8X16
Description:
ZLH 390μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 687.5mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
25ZLH390MEFCTA8X16
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    ZLH
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    390μF
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    687.5mA
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Impedance
    45mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    687.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.25A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm