  • 250R05L820GV4T
250R05L820GV4T
advertisement
Manufacturer No:
250R05L820GV4T
HK JDW NO:
406-250R05L820GV4T
Datasheet:
250R05L820GV4T
Description:
L 82pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 9196
Step5Bar-code shipping tag
250R05L820GV4T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
  • Length
    600μm
  • Width
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm