  • 250R05L1R9CV4T
250R05L1R9CV4T
advertisement
Manufacturer No:
250R05L1R9CV4T
HK JDW NO:
406-250R05L1R9CV4T
Datasheet:
250R05L1R9CV4T
Description:
L 1.9pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
250R05L1R9CV4T
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Height
    330.2μm
  • Length
    609.6μm
  • Width
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm