  • 2499-726-X5R0-221K
2499-726-X5R0-221K
advertisement
Manufacturer No:
2499-726-X5R0-221K
HK JDW NO:
221-2499-726-X5R0-221K
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 220PF 500V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2499-726-X5R0-221K
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.468L 6.35mmx11.89mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D6.35XL11.89 (mm)/D0.25XL0.468 (inch)
  • Voltage
    500V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    12-28
  • Diameter
    6.35mm