  • 2499-003-X5W0-103Z
2499-003-X5W0-103Z
advertisement
Manufacturer No:
2499-003-X5W0-103Z
HK JDW NO:
221-2499-003-X5W0-103Z
Description:
CAP FEEDTHRU 0.01UF 500V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2499-003-X5W0-103Z
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.468L 6.35mmx11.89mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5W
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    500V
  • Max Current Rating
    20A
  • Max Voltage Rating (DC)
    500V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
  • Insertion Loss
    35dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Height
    25.4mm