  • 2499-003-X5U0-501M
2499-003-X5U0-501M
advertisement
Manufacturer No:
2499-003-X5U0-501M
HK JDW NO:
221-2499-003-X5U0-501M
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 500PF 500V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2499-003-X5U0-501M
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.468L 6.35mmx11.89mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5U
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT; WITH SILVER PLATED HEX NUT AND LOCK WASHER
  • HTS Code
  • Capacitance
    500pF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    500V
  • Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    12-28
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm