  • 2499-003-X5U0-102P
2499-003-X5U0-102P
advertisement
Manufacturer No:
2499-003-X5U0-102P
HK JDW NO:
221-2499-003-X5U0-102P
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2499-003-X5U0-102P
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.468L 6.35mmx11.89mm
  • Tolerance
    0% +100%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5U
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D6.35XH11.88 (mm)/D0.25XH0.468 (inch)
  • Voltage
    500V
  • Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
  • Insertion Loss
    20dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    11.88mm