  • 2461-000-X7V0-102PLF
2461-000-X7V0-102PLF
advertisement
Manufacturer No:
2461-000-X7V0-102PLF
HK JDW NO:
221-2461-000-X7V0-102PLF
Package:
Axial, Shoulder - No Leads
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 100V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2461-000-X7V0-102PLF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Shoulder - No Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.165Diax0.165L 4.19mmx4.19mm
  • Tolerance
    0% +100%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7V
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D4.19XH4.19 (mm)/D0.165XH0.165 (inch)
  • Voltage
    200V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss
    20dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    4.191mm
  • Height
    1.651mm