  • 2432-002-X7S0-471M
2432-002-X7S0-471M
advertisement
Manufacturer No:
2432-002-X7S0-471M
HK JDW NO:
221-2432-002-X7S0-471M
Description:
CAP FEEDTHRU 470PF 20% 1KV AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2432-002-X7S0-471M
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Series
    2432
  • Size / Dimension
    0.375Diax0.875L 9.52mmx22.22mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    1kV
  • Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
  • Diameter
    9.52mm