  • 2410SFV10.0FM/125-2
2410SFV10.0FM/125-2
advertisement
Manufacturer No:
2410SFV10.0FM/125-2
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-2410SFV10.0FM/125-2
Package:
2410 (6125 Metric)
Description:
FUSE BRD MNT 10A 125VAC/VDC 2410
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2410SFV10.0FM/125-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2410 (6125 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    2410
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.098W x 0.085 H 6.10mmx2.49mmx2.16mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A AC 50A DC
  • Melting I2t
    29.2
  • DC Cold Resistance
    0.0066Ohm