  • 230400R45-25R0K
230400R45-25R0K
advertisement
Manufacturer No:
230400R45-25R0K
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-230400R45-25R0K
Package:
Radial, 3 Lead, Tubular
Datasheet:
Description:
ADJ PWR RES 25 OHM 400W CHAS MT
Step5Bar-code shipping tag
230400R45-25R0K
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, 3 Lead, Tubular
  • Mfr
    Ohmite
  • Series
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
  • Resistance
    25 Ohms
  • Power (Watts)
    400 W
  • Adjustment Type
    Slide
  • Diameter
    1.625" OD, 1.125" ID (41.28mm x 28.58mm)
  • Length
    8.500" (215.90mm)