  • 22MM-18MM-25-8810
22MM-18MM-25-8810
advertisement
Manufacturer No:
22MM-18MM-25-8810
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-22MM-18MM-25-8810
Package:
Datasheet:
22MM-18MM-25-8810
Description:
THERM PAD 22MMX18MM W/ADH 1=25PK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
22MM-18MM-25-8810
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material
    Acrylic
  • Shape
    Rectangular
  • Published
    2015
  • Series
    8810
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Transfer Tape
  • Color
    White
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Adhesive - Both Sides
  • Storage/Refrigeration Temperature
    72°F 22°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyester
  • Outline
    22.00mm x 18.00mm
  • Thermal Conductivity
    0.6W/m-K
  • Thickness
    0.0098 0.250mm