  • 22759/41-22-9-L141
22759/41-22-9-L141
advertisement
Manufacturer No:
22759/41-22-9-L141
HK JDW NO:
798-22759/41-22-9-L141
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
22759/41-22-9-L141
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0813
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.050 (1.27mm)
  • Wire/Cable Diameter
    1.27 mm
  • Outside Diameter
    1.27 mm
  • Wire/Cable Color
  • Conductor Diameter
    760 μm
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.009 0.23mm