  • 22759/32-22-9CS2621
22759/32-22-9CS2621
advertisement
Manufacturer No:
22759/32-22-9CS2621
HK JDW NO:
798-22759/32-22-9CS2621
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
22759/32-22-9CS2621
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Series
    MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0111
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.043 (1.09mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.005 0.13mm