  • 225P33291WD3
225P33291WD3
advertisement
Manufacturer No:
225P33291WD3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-225P33291WD3
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3nF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 70V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
225P33291WD3
    Select All
  • Size Code
    7025
  • Life (Hours)
    500 hours
  • Dissipation Factor
    0.75 %
  • Height
    8.89mm
  • Length
    17.78mm
  • Width
    6.35mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Published
    2001
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 70
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    70V
  • Lead Pitch
    9.525mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    31.8mm