  • 2225J6K00152JXT
2225J6K00152JXT
advertisement
Manufacturer No:
2225J6K00152JXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-2225J6K00152JXT
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
2225J6K00152JXT
Description:
1500pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J6K00152JXT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm