  • 2225J0500391GCR
2225J0500391GCR
advertisement
Manufacturer No:
2225J0500391GCR
HK JDW NO:
419-2225J0500391GCR
Datasheet:
2225J0500391GCR
Description:
390pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J0500391GCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm