  • 2220Y2500272JFT
2220Y2500272JFT
advertisement
Manufacturer No:
2220Y2500272JFT
HK JDW NO:
419-2220Y2500272JFT
Datasheet:
2220Y2500272JFT
Description:
FlexiCap™ 2700pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y2500272JFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2700pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm