  • 2220Y1000184KDR
2220Y1000184KDR
advertisement
Manufacturer No:
2220Y1000184KDR
HK JDW NO:
419-2220Y1000184KDR
Datasheet:
2220Y1000184KDR
Description:
FlexiCap™ 0.18μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y1000184KDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.18μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm