  • 2220Y0500333JXR
2220Y0500333JXR
advertisement
Manufacturer No:
2220Y0500333JXR
HK JDW NO:
419-2220Y0500333JXR
Datasheet:
2220Y0500333JXR
Description:
FlexiCap™ 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y0500333JXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.165 4.20mm