  • 2220JA250822KXTB17
2220JA250822KXTB17
advertisement
Manufacturer No:
2220JA250822KXTB17
HK JDW NO:
419-2220JA250822KXTB17
Description:
8200pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220JA250822KXTB17
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    8200pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm