  • 2220J3K00472MXR
2220J3K00472MXR
advertisement
Manufacturer No:
2220J3K00472MXR
HK JDW NO:
419-2220J3K00472MXR
Datasheet:
2220J3K00472MXR
Description:
4700pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J3K00472MXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm