  • 2220J1K50332KXR
2220J1K50332KXR
advertisement
Manufacturer No:
2220J1K50332KXR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-2220J1K50332KXR
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220J1K50332KXR
Description:
3300pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J1K50332KXR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm