  • 2211JA250561MXRSP
2211JA250561MXRSP
advertisement
Manufacturer No:
2211JA250561MXRSP
HK JDW NO:
419-2211JA250561MXRSP
Package:
2211 (5728 Metric)
Datasheet:
2211JA250561MXRSP
Description:
560pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2211JA250561MXRSP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm