  • 22-H290B-C
22-H290B-C
advertisement
Manufacturer No:
22-H290B-C
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-22-H290B-C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
22-H290B-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Material
    Stainless Steel 316
  • Packaging
    100 per Pkg
  • Series
    22
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Silver
  • Tensile Strength
    350 lbs (158.76 kg)
  • Wire/Cable Tie Type
    Standard, Locking
  • Bundle Diameter
    3.57 (90.60mm)
  • Length
    290mm
  • Width
    0.311 7.90mm
  • Length - Approximate
    11.5
  • Length - Actual
    0.951' 290.00mm 11.42