  • 20IMX4-15-8K
20IMX4-15-8K
advertisement
Manufacturer No:
20IMX4-15-8K
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-20IMX4-15-8K
Package:
24-DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
20IMX4-15-8K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Melcher IMX4 (4W)
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.79W x 0.34 H 33.0mmx20.1mmx8.6mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    4W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    8.4V
  • Current - Output (Max)
    280mA