  • 202K111-25-0
202K111-25-0
advertisement
Manufacturer No:
202K111-25-0
HK JDW NO:
790-202K111-25-0
Package:
Datasheet:
202K111-25-0
Description:
TE CONNECTIVITY / RAYCHEM 202K111-25-0 Heat Shrink Boot, Moulded, Straight Lipped, 0.669 ", 17 mm, Black
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
202K111-25-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    Cable
  • Material
    Elastomer, Semi-Rigid
  • Published
    2002
  • Series
    Thermofit 202K1
  • Feature
    Fluid Resistant, Lip
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Boot
  • Resistance
    202.111kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -75°C
  • Color
    Black
  • Shell Size - Insert
    11
  • ELV
    Compliant
  • Government Qualified
    No
  • Large Diameter Recovered
    0.272 (6.91mm)
  • Large Diameter Supplied
    0.670 (17.02mm)
  • Small Diameter Recovered
    0.118 (3.00mm)
  • Small Diameter Supplied
    0.670 (17.02mm)
  • Large Recovered Length
    0.941 23.90mm
  • Total Length Recovered
    1.540 39.12mm
  • Small Recovered Length
    0.425 10.80mm
  • Length
    39mm