  • 200MXC820KEFH25X45
200MXC820KEFH25X45
advertisement
Manufacturer No:
200MXC820KEFH25X45
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-200MXC820KEFH25X45
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
MXC 820μF Capacitor ±10% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
200MXC820KEFH25X45
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MXC
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    820μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm