  • 1SF26-L136-00C-A00
1SF26-L136-00C-A00
advertisement
Manufacturer No:
1SF26-L136-00C-A00
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-1SF26-L136-00C-A00
Package:
Description:
26 POS SHRNK DLTA RIB CBL ASSY 1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1SF26-L136-00C-A00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Number of Pins
    26
  • Insulation Material
    PVC
  • Published
    2009
  • Series
    Shrunk Delta Ribbon (SDR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    SCSI
  • Color
    Beige
  • Gender
    Male to Male
  • Voltage - Rated
    30V
  • Shielding
    Shielded
  • Style
    Bidirectional
  • Current Rating
    500mA
  • Number of Conductors
    26
  • Configuration
    Centronics 26 pos Male to Male, Right Angle
  • Cable Type
    Round, Beige
  • Wire/Cable Type
    Twisted Pair
  • Cable Length
    10m
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG