  • 1MG26-LFW0-00C-200
1MG26-LFW0-00C-200
advertisement
Manufacturer No:
1MG26-LFW0-00C-200
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-1MG26-LFW0-00C-200
Package:
Description:
CABLE ASSY MDR RCPT-SDR PLUG 2M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1MG26-LFW0-00C-200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Number of Pins
    26
  • Insulation Material
    PVC
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    1MG
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Color
    Beige
  • Gender
    Male to Female
  • Shielding
    Shielded
  • Style
    Bidirectional
  • Current Rating
    500mA
  • Number of Conductors
    26
  • Voltage - Rated AC
    30V
  • Approval Agency
    UL
  • Number of Contacts
  • Lead Length
    2m
  • Configuration
    Centronics 26 pos Female to Male