  • 199D476X0020E6V1
199D476X0020E6V1
advertisement
Manufacturer No:
199D476X0020E6V1
HK JDW NO:
874-199D476X0020E6V1
Datasheet:
199D476X0020E6V1
Description:
47μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar 5μA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D476X0020E6V1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.339Dia 8.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    5μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Diameter
    8.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    12.5mm