  • 199D334X9035A1V1E3
199D334X9035A1V1E3
advertisement
Manufacturer No:
199D334X9035A1V1E3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-199D334X9035A1V1E3
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
199D334X9035A1V1E3 Overview
The tan delta of the insulating oil is 0.04 based on its electrical dielectric test.
199D334X9035A1V1E3 Features
its tan delta is 0.04
199D334X9035A1V1E3 Applications
There are a lot of Vishay Sprague 199D334X9035A1V1E3 applications of tantalum capacitors.
  • Industrial
  • Airbag systems
  • Military / aerospace
  • Computer
  • General purpose
  • Avionics / military / space
  • Industrial control units
  • Telecom infrastructure
  • General purpose
  • ABS
Step5Bar-code shipping tag
199D334X9035A1V1E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    TANTALEX®, 199D
  • Size / Dimension
    0.173Dia 4.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Conformal Coated
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    4.318mm
  • Height
    12.192mm
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.11mm
  • Length
    4.4mm
  • Width
    4.4mm