  • 199D275X9020B6V1E3
199D275X9020B6V1E3
advertisement
Manufacturer No:
199D275X9020B6V1E3
HK JDW NO:
874-199D275X9020B6V1E3
Description:
2.7μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D275X9020B6V1E3
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    2.7μF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.398 10.12mm