  • 184A015-192L011
184A015-192L011
advertisement
Manufacturer No:
184A015-192L011
Manufacturer:
NorComp
HK JDW NO:
551-184A015-192L011
Package:
Datasheet:
184A015-192L011
Description:
CONN DSUB PLUG 15POS PNL MNT IDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
184A015-192L011
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Dielectric Material
    Polyester, Glass Filled
  • Housing Material
    Glass
  • Shell Material, Finish
    Steel, Tin Plated
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Series
    184A
  • Feature
    Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
  • Termination
    IDC, Ribbon Cable
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    15
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Contact Type
    Signal
  • Current Rating
    1.5A
  • Contact Finish
    Gold
  • Wire Gauge
    28 AWG, Stranded