  • 1825HC182KAT3A\SB
1825HC182KAT3A\SB
advertisement
Manufacturer No:
1825HC182KAT3A\SB
HK JDW NO:
66-1825HC182KAT3A\SB
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
Description:
1800pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825HC182KAT3A\SB
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    1800pF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm