  • 1812WC102JAT1A
1812WC102JAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1812WC102JAT1A
HK JDW NO:
66-1812WC102JAT1A
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
1000pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812WC102JAT1A
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.54mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.54mm