  • 1812JA250102KXRSY2
1812JA250102KXRSY2
advertisement
Manufacturer No:
1812JA250102KXRSY2
HK JDW NO:
419-1812JA250102KXRSY2
Description:
1000pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812JA250102KXRSY2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm