  • 18122C273KAT2A
18122C273KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
18122C273KAT2A
HK JDW NO:
66-18122C273KAT2A
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
18122C273KAT2A
Description:
0.027μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
18122C273KAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.040 1.02mm
  • Thickness
    1.016mm