  • 1808Y6K06P80BCR
1808Y6K06P80BCR
advertisement
Manufacturer No:
1808Y6K06P80BCR
HK JDW NO:
419-1808Y6K06P80BCR
Datasheet:
1808Y6K06P80BCR
Description:
FlexiCap™ 6.8pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y6K06P80BCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm