  • 1808Y2000154KXR
1808Y2000154KXR
advertisement
Manufacturer No:
1808Y2000154KXR
HK JDW NO:
419-1808Y2000154KXR
Datasheet:
1808Y2000154KXR
Description:
FlexiCap™ 0.15μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y2000154KXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm