  • 1808J2K50181KCR
1808J2K50181KCR
advertisement
Manufacturer No:
1808J2K50181KCR
HK JDW NO:
419-1808J2K50181KCR
Datasheet:
1808J2K50181KCR
Description:
180pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J2K50181KCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    2500V 2.5kV
  • Capacitance
    180pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm