  • 1808J2500123KDR
1808J2500123KDR
advertisement
Manufacturer No:
1808J2500123KDR
HK JDW NO:
419-1808J2500123KDR
Datasheet:
1808J2500123KDR
Description:
0.012μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J2500123KDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.012μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm