  • 1808GC332MAT1A
1808GC332MAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1808GC332MAT1A
HK JDW NO:
66-1808GC332MAT1A
Package:
1808
Datasheet:
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1808
Step5Bar-code shipping tag
1808GC332MAT1A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    1808
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height
    2.2098mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    2mm