  • 173D475X9025W
173D475X9025W
advertisement
Manufacturer No:
173D475X9025W
HK JDW NO:
874-173D475X9025W
Datasheet:
173D475X9025W
Description:
4.7μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 900nA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D475X9025W
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    900nA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    W
  • Length
    8.763mm