  • 173D106X9050Y
173D106X9050Y
advertisement
Manufacturer No:
173D106X9050Y
HK JDW NO:
874-173D106X9050Y
Datasheet:
173D106X9050Y
Description:
10μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 4μA Tape & Box (TB) Axial
Quantity:
In Stock : 192
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
173D106X9050Y
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.280Diax0.550L 7.11mmx13.97mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Leakage Current
    4μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Length
    13.97mm