  • 170152K630BB
170152K630BB
advertisement
Manufacturer No:
170152K630BB
HK JDW NO:
192-170152K630BB
Datasheet:
170152K630BB
Description:
170 1500pF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
170152K630BB
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.236Diax0.650L 6.00mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Diameter
    6mm
  • Length
    16.5mm