  • 16PK680MEFCT78X11.5
16PK680MEFCT78X11.5
advertisement
Manufacturer No:
16PK680MEFCT78X11.5
HK JDW NO:
683-16PK680MEFCT78X11.5
Description:
PK 680μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 620mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
16PK680MEFCT78X11.5
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    PK
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    620mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    620mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    744mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm