  • 160104K250F-F
160104K250F-F
advertisement
Manufacturer No:
160104K250F-F
HK JDW NO:
192-160104K250F-F
Datasheet:
160104K250F-F
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
160104K250F-F
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Size Code
    7120
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5mm